Francúzsky futbalista Jean-Kevin Augustin sa stal hráčom FC Nantes, keď klub využil chaos okolo jeho zmluvy. Dvadsaťtriročný útočník je súčasť sporu medzi jeho bývalým klubom RB Lipsko a Leedsom United, kde hosťoval v predchádzajúcej sezóne.

Súčasťou zmluvy medzi oboma klubmi mala byť klauzula, ktorá Leeds zaväzovala odkúpiť hráča v prípade postupu do Premier League za 21 miliónov eur. Anglický klub sumu odmieta zaplatiť s odôvodnením, že si pre prerušenie súťaže vybojoval príslušnosť medzi elitou až po tom, ako hráčovi 30. júna vypršalo hosťovanie.

Nemecký klub má na celú situáciu iný pohľad. Vedenie RB tvrdí, že zmluva, ktorú malo s hráčom do roku 2022, je po aktivovaní klauzuly neplatná a o hráčovom prestupe by malo Nantes rokovať s Leedsom. “Náš názor je nemenný. Leeds si vybojoval postup, čo znamená, že Augustin odvtedy nie je náš hráč. V danej veci podnikneme právne kroky a celý prípad posunieme Medzinárodnej futbalovej federácií (FIFA),” povedal pre agentúru DPA Florian Scholz, obchodný riaditeľ Lipska.