V modro-čiernej časti štadióna San Siro je stále v nemilosti trénera Antonia Conteho. Tomu síce vypadol z kádra uruguajský veterán Diego Godin, Milan Škriniar (25) aj napriek tomu nedostal šancu dostať sa späť do základnej zostavy. Divoké sedemgólové stretnutia proti Fiorentine odsledoval len z lavičky pre náhradníkov, kde takisto strávil aj záver minulej sezóny.

Preto sa poriadne hlasno špekuluje o jeho odchode a vykúpením by mohol byť pre rodáka zo Žiaru nad Hronom anglický Tottenham Hotspur, kde si Škriniara vyhliadol samotný hviezdny portugalský tréner José Mourinho. Vedenie Interu je síce pripravené odchovanca MŠK Žilina predať, problémom je aj naďalej výška odstupného.

„Škriniar opäť neštartoval v poslednom zápase. Je otázkou, či sa Spurs dokážu dohodnúť, no nech sa udeje čokoľvek, potrebujú stredného obrancu. Takisto chcú získať útočníka. Aj v tomto prípade majú svoj zoznam zakončovateľov, na ktorých sa pozerajú. Teraz je len otázkou, na ktoré meno zaostria,“ pokračuje ďalej redaktor Sky Sports.

„Áno, je tam mnoho ‘ak’. Ak sa im ale podarí podpísať Milana Škriniara a útočníka, budú mať za sebou vynikajúce prestupové okno. Útočník je pre nich skutočne nevyhnutný, pretože majú pred sebou množstvo zápasov. Najskôr v utorok večer proti Chelsea, vo štvrtok Európska liga, čo už je samo o sebe náročné, keď máte dva zápasy v strede týždňa, nuž a v nedeľu Manchester United, kde je to vždy mimoriadne ťažké,“ skonštatoval Michael Bridge.