“Mojou prioritou bolo Monako, ale stali sa isté veci. Budem o nich hovoriť veľmi skoro a poviem všetko, čo sa prihodilo. Mám veľký rešpekt voči viceprezidentovi Monaka Vadimovi Vasilievovi, ktorý je pozoruhodný muž. Nejaké veci sa však stali,” rozhovoril sa 18-ročný supertalent na tlačovej konferencii na štadióne v Parku Princov.

Potom už rozprával na tému PSG: “Som šťastný, že som prišiel do veľmi ambiciózneho klubu, ktorý sa chce stať najlepším. Pre mňa bolo dôležité neopustiť Francúzsko po iba šiestich mesiacoch na najvyššej úrovni. Som tiež ambiciózny, chcem sa neustále zlepšovať, takže mojím cieľom je, samozrejme, streliť viac gólov ako v minulej sezóne. Individuálne méty by však vždy mali byť súčasťou širších. Z pohľadu klubu to znamená vyhrať všetko.

Na akom poste bude hrávať? “Hovoril som s trénerom, povedal mi, že môžem hrať v útoku na viacerých poziciách a môže byť veľa rotácie. Nie je pevne stanovený post. Ak sa ma teraz spýtate, poviem, že uprednostňujem stredného útočníka. Ak sa ma na to opýtate o rok, možno poviem, že krídelníka.”

Na margo toho, že Európska futbalová únia (UEFA) prešetruje, či nákupy klubu nie sú v rozpore s finančnou fair play, prezident klubu Nasser Al-Khelaifi poznamenal: “Nemôžem hovoriť o všetkých detailoch. Všetko sme však urobili v rámci pravidiel.”