Švédsky kanonier prišiel na Old Trafford v júli 2016, no v závere uplynulej sezóny sa zranil, navyše sa mu po nej skončil kontrakt a nebolo jasné, či sa s klubom dohodne na novom. Tréner Jose Mourinho však už dlhšie hovoril, že chce Ibrahimoviča späť v tíme a vo štvrtok sa obe strany nakoniec dohodli.

“Ibra” si v apríli privodil zranenie krížneho väzu v kolene a pôvodne sa mal na ihrisko vrátiť až začiatkom nového roka. Zdá sa však, že je už blízko návratu do zápasového kolotoča. “Som späť pripravený dokončiť, čo som tu začal,” povedal.

“Ja i vedenie klubu sme mali rovnako veľký záujem pokračovať v našej spolupráci. Neviem sa dočkať dňa, keď sa vrátim na trávnik Old Traffordu. Zároveň si však uvedomujem, že to ešte nejaký čas potrvá. Musím si byť istý, že som stopercentne fit a pripravený hrať.

Charizmatický švédsky bombardér už začal s tréningom a okrem toho na svoj twitterový účet pred pár dňami “zavesil” video, ako cvičí karate a pýta sa: “Aké problémy s kolenom”? V uplynulej sezóne strelil v 46 dueloch 28 gólov.