Futbalisti Paríž St. Germain dnes vo francúzskej lige zdolali 3: 0 Nice a ani v jedenástom kole neprehrali. Na výhre vedúceho celku tabuľky s dvoma gólmi podieľal Edinson Cavani, ktorý tak v doterajšom priebehu najvyššej súťaže zaznamenal jedenásť gólov. Lepšie je len Radamel Falcao z Monaka.

omáci nastúpili bez Neymara, ktorý si odpykával trest za vylúčenie v minulom kole, ale absencia brazílskej hviezdy je mrzieť nemusela. Cavani sa prvýkrát presadil už v tretej minúte, druhý zásah pridal po polhodine hry a v posledných troch zápasoch tak strelil celkovo štyri góly.

Keď si dal po prestávke vlastnú bránku obranca Nice Dante, pripísal si parížsky celok deviatu ligovú výhru v sezóne a na prvom mieste tabuľky má náskok siedmich bodov pred druhým Monakom. Obhajca titulu má však sobotňajší zápas v Bordeaux k dobru.